Atliekame skubius tyrimus per 1 valandą ir paskiriame gydymą.

Lytynių takų pūslelinė

Lytynių takų pūslelinės sukėlėjas – virusas HERPES SIMPLEX GENITALIS.

Požymiai

  • praėjus 3 – 6 dienoms nuo užsikrėtimo, atsiranda mažos žaizdelės ant lyties organų bei jų viduje. Viskas prasideda nuo mažų, niežtinčių dėmelių, kurios vėliau tampa skysčio pilnomis pūslelėmis, o šios pratrūksta palikdamos žaizdeles. Žaizdelės būna skausmingos ir daugybinės.
  • gali padidėti limfiniai mazgai kirkšnies srityje, pakilti temperatūra,
  • persirgus, liga gali kartotis, tačiau ligos požymiai būna ne tokie ryškūs, kaip pirmą kartą. Lytynių takų pūslelinės požymiai gali kartotis įvairiai, kas mėnesį, ar kartą per metus. Ligos pasikartojimus dažniausiai nulemia stresai, pervargimas, menstruacijos ar kiti faktoriai, dėl kurių nusilpsta žmogaus organizmo imunitetas,
  • ligos ūminį periodą dažnai gali lydėti ir kt. į peršalimą panašūs simptomai: karščiavimas, galvos, nugaros, raumenų skausmai.

Mėginio paėmimas tirti

Gydytojo apžiūra, diagnozei patvirtinti tiriamas pūslelių turinys, kraujas.

Gydymas

Taikomas specifinis gydymas.T.p gydoma simptomiškai (pvz.: mažinant skausmą). Pūslelės, žaizdelės užgyja pačios, tačiau jos turi būti švarios.

Partnerio kontrolė ir profilaktika

Ūminiu ligos periodu, esant pūslelėms, užsikrėsti lytiniu keliu rizika yra labai didelė. Pūslelėms užgijus, rizika užsikrėsti yra minimali, o gyjimo laikotaropiu prezervatyvai būtini.