Atliekame skubius tyrimus per 1 valandą ir paskiriame gydymą.

Šlaplės uždegimai - urėtritai

Uretritai būna infekcinės ir neinfekcinės kilmės . Tai dažna vyrų liga. Dažniausiai uretritą sukelia chlamidijos, ureaplazmos, gardnerelos, trichomonos, taip pat stafilokokai, streptokokai, žarninė lazdelė, gramteigiami ir gramneigiami diplokokai, protėjas, grybeliai.

Inkubacinis laikotarpis (laikas nuo užsikrėtimo iki simptomų pasireiškimo) trunka nuo 2 iki 30 dienų, priklausomai nuo sukėlėjo.

Pastaruoju metu vyrauja chlamidijų ir ureaplazmų sukelti uretritai.

Klinika

Dažni skundai yra nemalonūs pojūčiai šlaplėje, gailmos pūlinės išskyros . Neretai pūlių lašas išspaudžiamas tik ryte. Kai kartu su uretritu prasideda prostatitas, epididimitas, atsiranda šių ligų simptomų. Kartais uretritui būdinga sąnarių skausmas, konjuktyvitas ar gilesni akių pažeidimai, odos bėrimai, karščiavimas (Reiterio sindromas).

Diagnostika

Apžiūrint pastebima, kad šlaplės lūputės yra sulipusios, ant varpos galvutės yra prilipusių nešvarumų,o apyvarpės maiše – susikaupusių pūlių.

Šlapimo srovė paprastai yra nepakitusi, bet dėl randų susiaurėjus šlaplei ar susiformavus pūliniui endouretrinėse liaukose, šlapimo srovė gali būti lėta.

Išskyrose iš šlaplės yra mikroorganizmų. Jiems nustatyti reikia specialių tyrimų.

Kai uretritą sukelia virusai, išskyros yra nebakterinės. Išskyrų arba šlapimo pasėlis suteikia daugiau informacijos negu bakterioskopija, bet reikalinga ir ji.

Uretrito kilmę padeda nustatyti lytinės partnerės ištyrimas.

Ūminio urertito šlapime yra daug leukocitų. Neretai šlapime galima aptikti ir uretrito sukėlėjų.

Lėtiniu uretritu sergančio ligonio šlapime matyti gleivinių siūlų.

Komplikacijos

Uretrito komplikacijos gali būti cistitas, cistopielonefritas, prostatitas, epididimitas. Tada atsiranda šioms ligoms būdinga klinika. Sąnarius dažniau pažeidžia chlamidijų sukeltas uretritas. Dažniausia uretrito komplikacija – šlaplės susiaurėjimas.

Gydymas

Prieš pradedant gydyti, reikia nustatyti sukėlėją. Bakterinės kilmės uretritas gydomas antibakteriniais vaistais, parenkant juos pagal antibiotikogramą.